خانه / محصولات / ابرسانی / اشنایی با شیر فلکه برنجی

اشنایی با شیر فلکه برنجی

انواع شیرفلکه برنجی

شیر فلکه

انواع شیرفلکه برنجی

بطور کلی شیرفلکه ها که وظیفه قطع و وصل و تنظیم دبی جریان سیالات را بعهده دارند دارای کاربردهای وسیع و مهمی در صنایع مختلف از جمله صنعت تاسیسات می باشند.

شیرفلکه های مکانیکی که در موتورخانه ها استفاده می شوند معمولاً از نوع شیرهای دروازه ای، کف فلزی و شیرهای یکطرفه، که از انواع برنجی (اتصال دنده ای) و یا چدنی(با اتصال فلنجی) در سایزهای مختلف می باشند.


شیرفلکه های مورد مصرف در موتورخانه ها از نظر سایزبندی از سایز ۳/۸ اینچ(شیرهای سماوری) تا سایزهای بزرگتر(بر اساس ظرفیت موتورخانه) مورد استفاده قرار می گیرند.
انواع دیگر دسته بندی شیرفلکه های نیز طبق فشار کار، دمای کار و یا حتی سیال عامل موردنظر در صنعت و تاسیسات قابل تعریف می باشند.


شیرفلکه های صنعتی از نظر جنس به انواع شیرفلکه برنجی، شیرفلکه چدنی ، شیرفلکه آلومینیومی، شیرفلکه پلیمری و…تقسیم بندی می شوند.
همچنین شیرفلکه های صنعتی با توجه به سایز و جنس از نظر نوع اتصال به انواع شیرفلکه رزوه ای، شیرفلکه جوشی، شیرفلکه فلنچی، شیرفلکه جوش پلاستیک نیز تقسیم می شوند.


شیرفلکه ها را از نظر نوع عملکرد نیز میتوان به انواع شیرفلکه مکانیکی با تنظیم دستی و یا تنظیم اتوماتیک و از نظر سیستم عملکرد به انواع شیرفلکه برقی و مکانیکی تقسیم بندی نمود.
نکات قابل اهمیت در طراحی و ساخت شیرفلکه ها عبارتند از:


۱- نیروی راه انداز وتجهیزات خاص راه اندازی
۲- ارتعاش شیرفلکه ها
۳- کاویتاسیون
۴- تاثیر در جریان
۵- میزان تحمل فشار
۶- آب بندی و موادمصرفی درآب بندها
۷- سهولت تعمیرو نگهداری و نصب وتنظیم آنها
۸- حوضچه های آرامش
شیرفلکه های موتورخانه را می توان ازنظر کاربرد به انواع زیر تقسیم بندی نمود:
۱- شیرفلکه های مسدود کننده جریان (شیرهای کشویی – بشقابی – پروانه ای)
۲- شیرفلکه های رهاکننده (شیرهای اطمینان)
۳- شیرفلکه های تنظیم دبی عبور سیال (شیرهای سوزنی – بشقابی – زاویه دار)
۴- شیرفلکه های یکطرفه (سوپاپی – دروازه ای)
۵- شیرفلکه های هواگیری (دو روزنه – تک روزنه)

شیرفلکه کشویی

شیر فلکه کشویی دنده ای در صنایع تاسیساتی آب، شبکه های آبرسانی، سیستمهای آبیاری، شبکه های نفت، روغن و گازوئیل، صنایع تانکرسازی،

پنوماتیک و هیدرولیک، مواد شیمیایی و صنایع ساختمان قابل استفاده می باشد.

شیر کشویی بر اساس استاندار ملی از جنس برنج فورج پذیر تولید شده، فرم اصلی دنده ها از نوع اینچی بوده و مشخصات آن مطابق استاندارد EN ISO-228 می باشد.

در سیستم تولید به روش فورجینگ فاصله بین مولکولی تا حد ممکن  کم شده و مقاومت بدنه را در آزمایشات انهدام بالا می برد، درنتیجه تحمل فشار کار افزایش می یابد به همین دلیل ما روش فورجینگ را برگزیده ایم ..

 

اجزای تشکیل دهنده :

۱٫میله انتقال دهنده(میل فلکه یا استم)

۲٫زبانه فلزی

۳٫بدنه فلزی

۴٫فلنچ انتهایی

 

انواع شیرفلکه برنجی کیز

شیر فلکه سوزنی

شیرفلکه سوزنی یا گلاب والو بجای دروازه برای باز و بسنه شدن جریان اب از یک صفحه گرد یا میله مخروطی بهره میبرد.

از شیر های سوزنی برخلاف شیرفلکه های کشویی برای کنترل دبی اب بکار نمیرود.شیرفلکه های سوزنی اغلب برای کنترل شدت جریان و میزان عبور جریان استفاده میشود.

شاختار شیرفلکه سوزنی

ساختار شیر های سوزنی به این صورت است که جریان اب از سمتی وارد شده و از سمت دیگر خارج میشود و این جهت جریاان اب  بر روی شیر فلکه با فلشی مسخص شده است

بر خلاف شیر های کشویی که جهت ورود و خروج اب فرقی ندارد در شیر فلکه های سوزنی چون   صفحه باز و بسته کننده شیر به صورت افقی درون شیر قرارگرفته است باید ورودی سیال از سمتی باشد که سیال به زیر صفحه برخورد کند به حاطر همین دلیل شیر فلکه های سوزنی قابلیت تنظیم کردن سیال را دارد و برای کنترل جریان و دبی کارایی لازم را دارند .

 

انواع شیرفلکه برنجی سیم

 

تماس با ما :     ۰۲۱۲۲۳۱۶۵۷۳////۰۹۱۲۵۵۱۸۹۲۱

تلگرام  :  pipe_shop
ادرس:  تهران-رسالت-۱۶متری دوم شمالی-لاهیجانی غربی پلاک۲۶۸  فروشگاه حسین پور

 

طرز انتخاب صحيح شير مورد نياز

۱- نقشه لوله كشي : انقباض و انبساط و ارتعاش لوله و تكيه گاه مناسب براي محلي كه لوله به شير اتصال مي‌يابد بايد مورد توجه قرار گيرد و دقت لازم براي اتصالات انتهايي لوله‌كشي و شيرها بايد بعمل آيد.

۲- نوع كاري كه شير بايد انجام دهد : كاملاً باز يا بسته – يا تنظيم سيال ، فشار و درجه حرارت در چه حد باشد، دستي يا خودكار ، كاركرد شير چه مقرراتي دارد

۳– حجم شير : حجم شير بايد متناسب با لوله‌اي باشد كه اندازه  آن با توجه به ظرفيت مايع و افت فشار انتخاب شده است.

۴ – درجه حرارت و فشار

۵ – مواد سازنده شير : بعضي از سيالهاي شيميايي اثر خورندگي و زنگ زدگي و رسوبات بجا مي‌گذارند به همين منظور آستري از ابونيت يا پلاستيك يا سراميك و يا شيشه بكار مي‌برند. مواردي كه بيشتر در ساختمان شير بكار مي‌رود. آلياژهاي چدن – برنز – نیکل –  فولاد – مس – آلومینیوم  –  تيتانيوم – استنلس استیل ۶- سيستم محركه راه اندازي شير مكانيكي : دستي با پيچ  – هیدرولیکی –  برق – هوا

انواع شیرفلکه برنجی

به وبلاگ های ما نیز سر بزنید:

وبلاگ۱    وبلاگ۲  وبلاگ۳

شیرفلکه سیم..انواع شیرفلکه…..شیرفلکه برنجی …شیرفلکه ۲اینچ سیم…شیرفلکه ۲اینچ کیتژ..شیرفلکه تایوانی…قیمت شیرفلکه سیم…cimberio…cimbrio

انواع شیرفلکه برنجی….انواع شیرفلکه برنجی….انواع شیرفلکه برنجی…انواع شیرفلکه برنجی….انواع شیرفلکه برنجی….انواع شیرفلکه برنجی….انواع شیرفلکه برنجی….انواع شیرفلکه برنجی…انواع شیرفلکه برنجی…انواع شیرفلکه برنجی..انواع شیرفلکه برنجی…انواع شیرفلکه برنجی…انواع شیرفلکه برنجی…انواع شیرفلکه برنجی…انواع شیرفلکه برنجی….انواع شیرفلکه برنجی….انواع شیرفلکه برنجی

بخوانید:

شیرفلکه های ابرسانی

انواع شیرفلکه برنجی …شیرفلکه سوزنی…شیرفلکه کشویی سیم…شیرفلکه چدنی…نمایندگی شیرفلکه سیم..نمایندگی بازار شیرفلکه…شیرفلکه سیم ایتالیا…شیرفلکه ایرانی…شیرفلکه۴اینچ…شیرفلکه برنجی ۳اینچ…

شیر فلکه برنجی کیتز

همچنین ببینید

قیمت بست هیلتی hilti

قیمت بست hilti سیستم های نوین بست و ساپورت در تاسیسات اب و فاضلابی که …

2 نظر

  1. محمد جواد میرزایی

    جز سیم ایتالیا مارک های دیگه هم موجود دارید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *