لوله کاروگیت

انواع روش ابیاری قطره ای
96/12/01
نمایندگی فلاش تانک محک
96/12/03

لوله کاروگیت

لوله کاروگیت

لوله های دوجداره پلی اتیلن یا همان لوله کاروگیت همانطور که در تصویر میبینید

به لوله هایی گفته میشود که دارای دو جداره ،کی بیرونی با شکل ظاهری موجدار و یا به عبارتی حلقه حلقه و یکی لایه درونی لوله که دارای سطحی صاف میباشد که جهت عبور سیالات با ماهیتهای فاضلابی اسیدی و بازی و پسابهای صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند

لوله  کاروگیت فشار بار داخلی ندارد یعنی سیال در حال عبور از داخل این لوله ها دارای فشار بار داخلی نیست و این لوله ها عملا به عنوان یک جوی زیر زمینی وظیفه انتقال سیالات مایع را به عهده دارند .

لوله کاروگیت دارای یک سطح بیرونی نیز میباشد که به صورت حلقه حلقه و دارای استحکام بالا یی میباشند و کلیه فشارهای سطحی و زیر سطحی اعم از بار زنده و مرده را در زیر سطح زمین متحمل میشوند و علت این حلقه حلقه شدن سطح لوله به دلیل استحکام بخشی به لوله میباشد .

لوله  کاروگیت در سه بخش فشاری دسته بندی میگردند (منظور از فشار ،فشار بار خارجی است) که به ترتیب عبارتند از ۱۶ /۳۱٫۵/۶۴ کیلونیوتن که هرکدام مصرف خاصی به لحاظ نوع سطح خاک فشار بار سطحی و زیر سطحی دارند .امروزه ما لوله  کاروگیت را به این صورت در دنیای خود و در روزمرگی در خیابانها و کوچه ها میبینیم با داخلی زرد رنگ و سط مقطعی برنگ سیاه .

مشخصات فنی وکیفیت لوله  کاروگیت  می بایستی بااستاندارد DIN16961-2مربوط به کنترل ابعاد و مقاومت حلقوی لوله و EN13476 (سایر آزمون های مربوط به مشخصات کیفیت محصول) مطابقت داشته باشد.
» حداقل مقاومت حلقوی (Ring Stiffness)برای لوله های کاروگیت براساس استاندارد DIN16961-2 می‌بایستی حداقل معادل SR24=31/5 KN/M2 باشد.
» نوع و کیفیت اتصالات مورد نیاز برای لوله‌ کاروگیت  الزاما می‌بایست مطابق با معیارهای فنی ارائه شده دراستانداردهای DIN16961-2, EN13476, ASTM-849 باشد.
» سطوح داخلی وخارجی لوله و اتصالات باید صاف و تمیزبوده و نباید هیچ گونه شیار و تاول و سوراخ ویا هر گونه ناهمگونی دیگری درآن مشاهده گردد.

» لایه صاف داخلی لوله  کاروگیت درخواستی باید از ‌ضخامت لازم جهت امکان استفاده از سیستم تحت فشار شستشوی لوله (Water Jet) برخوردار و داخل لوله ها کاملا صاف و دارای پوشش زرد زنگ باشد.

» لبه لوله ها واتصالات که بعداز برش تیز و برنده هستند باید از حالت تیزی وبرندگی خارج شوند.
تذکر مهم تامین و تضمین کیفیت و واشر آببندی O-ringدر صورتیکه توسط شرکت دیگری تولید میگردد، به عهده سازنده لوله و طرف قرارداد می‌باشد.

 

لوله دوجداره کاروگیت PVC-U  مخصوص جمع آوری آبهای حاصل از زهکشی – سطحی- انتقال آبهای ثقلی و کم فشار می باشد که در سایزهای ۱۶۰-۲۰۰-۲۵۰-۳۱۵-۴۰۰ و ۵۰۰ میلیمتری تولید می گردد. تولید لوله PVC-U دو جداره به منظور کاهش هزینه و افزایش مقاومت بار خارجی و طول عمر بهره برداری جهت انتقال آب های ثقلی و کم فشار ،شبکه فاضلاب شهری و صنعتی و جمع آوری آبهای سطحی طراحی گردیدو تکنولوژی و دانش آن از کشور آلمان می باشد.

مشخصات کلی لوله دوجداره کاروگیت PVCU :

۱- لوله SN10و SN8 یا (حداقل سفتی حلقوی ۵۰ – ۳۱٫۵) کیلو نیوتن بر متر مربع بوده و از طول عمر بیشتری نسبت به سایر لوله های پلیمری برخوردار است (استاندارد۹۱۱۶ صفحه ۲۱ جدول .(مقایسه مدول خزشی )

لوله کاروگیت

لوله های کاروگیت در شاخه های 6 متری تولید و عرضه میشود وبرای دریافت قیمت با فروشگاه تماس حاصل فرمایید.

 

فیلم اجرای لوله کاروگیت

نصب لوله کاروگیت|خرید لوله کاروگیت|کاروگیت چیلوله کاروگیت|ست|لوله کاروگیت چیست|لوله کاروگیت|لوله کاروگیت|لوله کاروگیت|

 

لوله کاروگیت

 

لوله کاروگیت

لوله کاروگیت

 

 

 

3 Comments

  1. حبیب حصاری گفت:

    ممنون از راهنمایی شما

  2. حبیب حصاری گفت:

    میشه لیست قیمت لطف کنید