قیمت اتصالات مانیسمان

شیر دو راهه موتوری
19/01/26
قیمت فوم شانه تخمه مرغی گرمایش از کف
19/01/28

قیمت اتصالات مانیسمان

اتصالات مانیسمان Seamless

اتصالات مانیسمان , اتصالات فولادی هستند که در فرآیند تولید آنها از هیچ نوع جوشی استفاده نشده و بدون درز تولید میشوند.

خصوصیات اتصالات مانیسمان : آب‌بندي كامل،انعطاف بالا , وزن پایین اتصال ,زمان کوتاه تولید و استحکام بالا ,از طرف ديگر اتصالات مانیسمان ممكن است داراي عيوبي از قبيل ناخالصي،تغییر شکل اتصال و ترک باشد. اتصالات مانیسمان بسته به مصرف میتوانند گالوانیزه یا بدون پوشش تولید میشوند. کاربرد اتصالات مانیسمان در خطوط لوله کشی گاز ساختمان, تاسیسات لوله کشی آتش نشانی, لوله کشی موتورخانه, خطوط لوله انتقال آب و بخار در صنایع مختلف نفت, پتروشیمی و دیگر کارخانجات است.

مصرف اتصالات مانیسمان به صورت عمومی در ساختمان اجرای لوله کشی گاز و لوله کشی آتش نشانی و در بسیاری از ساختمانها ساخت کلکتور موتورخانه شوفاژ مرکزی است. ضخامت و کیفیت اتصالات مانیسمان باعث مقاومت بالای خطوط لوله کشی مختلف و افزایش ظول عمر لوله کشی ساختمان میشود. انتخاب نوع اتصالات مانیسمان بایستی متناسب با لوله گاز و سایر لوله های مورد استفاده در خط لوله کشی باشد.

در انتهای تولید برای افزایش کیفیت و عمق جوشکاری, یک پخ, متناسب با سایز لوله در محیط اتصالات مانیسمان ایجاد میشود. به این نوع اتصالات در صنعت پایپینگ beveled گفته میشود. با قرار دادن دو سر دارای پخ مناسب یک شکل V در محل جوشکاری موجب بهینه سازی عمل جوش دو سر لوله و اتصالات میشود.

قیمت اتصالات مانیسمان انواع اتصالات مانیسمان

اتصالات مانیسمان بنا به کاربرد در کلاس و رده های مختلفی تولید و استفاده میشوند. اتصالات مانیسمان در رده های معمولی( رده ۲۰),  رده ۴۰ , رده ۸۰, رده ۱۶۰ و رده SGP و STD تولید میشوند. هر یک از انواع اتصالات فوق مصارف مختلفی در صنایع گوناگون دارند. ضوابط و مقررات هر خط لوله کشی تعیین کننده, کاربرد هر رده اتصالاتی است و به صورت عمده اتصالات معمولی و رده ۴۰ بیشترین کاربرد را در ساختمان دارند. اما در لوله کشی گاز و آتش نشانی ساختمانها اغلب استفاده از لوله مانیسمان معمولی نیز مورد تایید مراجع ذی صلاح بوده و بسته به شرایط ساختمان و انتخاب مجزی و پیمانکار ممکن است از اتصالات رده ۴۰ مانیسمان نیز رایج است. با افزایش کلاس اتصالات, صخامت و وزن اتصالات افزایش پیدا کرده و بایستی با توجه به ضخامت و کلاس لوله مورد استفاده, حداقل همان رده اتصالات نیز مورمد استفاده قرار بگیرد.

زانوی مانیسمان

زانوی مانیسمان در دو مدل ۹۰ و ۴۵ درجه تولید شده و در برای تغییر مسیر مورد استفاده قرار میگیرد. زانوی ۹۰ درجه از پرکاربردترین اتصالات مانیسمان محسوب میشود. زانو مانیسمان به دلیل اینکه بدون درز بوده نسبت به زانوهای درز دار مقاومت بسیار بالاتری دارد.

سه راه مانیسمان

سه راهی مانیسمان نیز یکی از اتصالات کاربردی برای انشعاب گیری در خطوط لوله کشی است. سراهی مانیسمان در دو مدل سه راهی مساوی و سراهی تبدیل تولید میشود. در سه راهی مساوی سه سر لوله دارای سایز مساوی و در سه راهی تبدیل, ناف سه راهی دارای سایز پایین تر از دو سر دیگر سه راهی است.

سردنده مانیسمان

سردنده مانیسمان یکی از اتصالات کاربردی در ابتدا و انتهای خطوط لوله مانیسمان و آتش نشانی به منظور وصل کردن خط لوله کشی به شیرالات یا تجهیزات دارای دنده میباشد. سردنده از یک سمت توسط جوشکاری به خط لوله کشی  و از سمت دیگر به شیر گازی یا سایر تجهیزات مورد استفاده متصل میشود.

بوشن مانیسمان

بوشن مانیسمان نیز یک اتصال است که در برخی نقاط مانند محل اتصال به شیرالات و سایز تجهیزات مورد استفاده قرار میگیرد. مثلا در انتهای خطوط لوله کشی آتش نشانی در محل نصب اسپرینکلر بایستی از بوشن مانیسمان استفاده کرد.

تبدیل مانیسمان

تبدیل مانیسمان یک اتصال برای تغییر سایز بوده و کاربردهای زیادی برای کاهش قطر لوله های خطوط مختلف لوله کشی دارد. تبدیل در ۲ مدل کج و صاف تولید و استفاده میشود.

کپ مانیسمان

کپ مانیسمان بری انسداد انتهای لوله کاربرد دارد. انتهای کلکتور موتورخانه ها حتما بایستی با استفاده از کپ جوشی مانیسمان استفاده شود.

قیمت اتصالات مانیسمان

قیمت اتصالات مانیسمان بسته به کلاس و رده اتصالات, وزن و ضخامت اتصالات و برند اتصالات مانیسمان دارد. قیمت اتصالات مانیسمان نسبت به اتصالات درزدار بیشتر است و با افزایش رده اتصالات ممکن است تا جند برابر یک اتصال جوشی درزدار زیاد شود. از برندهای مهم اتصالات مانیسمان میتوان به اتصالات بنکن, دلتا, ایران اتصال, میثاق, جوش ایران, آسیا و کاوه اشاره کرد. 

در خرید اتصالات مانیسمان با بررسی مورد نیاز خود میتوانید از بین انواع اتصالات مانیسمان مارک دار و حتی بدون برند استفاده کنید. در استفاده از اتصالات مانیسمان بدون نام دقت کنید که وزن و کیفیت اتصالات موجب کاهش کیفیت لوله کشی ساختمان نشود.

در صورت نیاز به خرید اتصالات مانیسمان از طریق ارسال لیست اقلام مورد نیاز توسط واتساپ فروشگاه اینترنتی لوله و اتصالات حسین پور, استعلام قیمت را در سریع ترین زمان دریافت کنید.

*************************************************************

دفتر مرکزی و فروشگاه : ۰۲۱۲۲۳۱۶۵۷۳////۰۹۱۲۵۵۱۸۹۲۱

تلگرام  :  pipe_shop
ادرس:  تهران-رسالت-۱۶متری دوم شمالی-لاهیجانی غربی پلاک۲۶۸  فروشگاه حسین پور

تلفن دفتر فروش تجهیزات موتورخانه و شوفاژ: : ۰۲۱۲۲۳۲۴۰۳۱

************************************************************

بازرگانی حسین پور عرضه کننده محصولات زیر میباشد :

برای اطلاع از لیست قیمت ها و کاتالوگ محصولات روی هر برند کلیک کنید :

پنج لایه “سوپرپایپ / نیوپایپ /یونیک پایپ / ایزوپایپ ”

تک لایه ”    آدین    /   یزد   /    وحید    / آ اس / گلدپایپ{کامپوزیت ترکیه ای }

پوشفیت “نیوفلکس / پلیران /  پلیران سایلنت / وحید /نیک بسپار

پلی اتیلن  جوشی پلیران  / پلیرود   / حافظ

پلیکا    ”  پلیمر گلپایگان / تک ستاره گلپایگان / داراکار / پارس زنده رود/پلیمر  سمنان

لوله گالوانیزه ” سپنتا / ساوه سنگین و سبک / چینی

لوله کاروگیت

اتصالات برزیلی  و مک و چینی

لوله اهنی درز دار و مانیسمان سبک و سنگین

شیر فلکه برنجی  سیم ایتالیا  /کیزایران / کیتز ژاپن / سیتکو / کیزان /

شیر فلکه چدنی ووگ امید گلستان / ووگ بی همتا / میراب

شیرصافی برنجی  / شیر یکطرفه فنری و دریچه ای  / بست لوله  / شیرالات قهرمان /راسان /

عایق الاستومری / عایق pe  / فوم تخم مرغی گرمایش از کف

مشعل و موتورخانه

محصولات بهداشتی محک / رادیاتور و شوفاژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button